SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Minister Mariusz Błaszczak otworzył posterunek Policji w Chmielniku
Posterunek Policji w Chmielniku w województwie świętokrzyskim został otwarty po sześciu latach od likwidacji tamtejszego komisariatu. Okoliczni mieszkańcy znów będą mieli łatwy kontakt z Policją. - rządowi Prawa i Sprawiedliwości bardzo zależy aby obywatele czuli się bezpiecznie, a w woj. świętokrzyskim będą przywracane kolejne posterunki – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas uroczystości otwarcia posterunku.

Komisariat Policji w Chmielniku został zlikwidowany w 2010 r., ze względu na fatalny stan budynku, zagrażający zdrowiu pracujących tam policjantów. Mieszkańcy odczuwali brak jednostki Policji w swojej okolicy. Decyzja o jej odtworzeniu wynika z prowadzonych przez MSWiA konsultacji społecznych.

W swoim wystąpieniu, szef MSWiA podkreślił, ze jego priorytetem jest, aby policjanci byli bliżej ludzi. przypomniała też o aplikacji „Moja Komenda” oraz o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Te uruchomione niedawno narzędzia znacznie ułatwią obywatelom kontakt z Policją. W uroczystości wziął udział zastępca komendanta głównego policji nadinspekt. Jan Lach.

W nowo otwartym posterunku będzie na nim pracować 7 osób, w tym dwóch dzielnicowych. Tymczasowo będzie się on mieścił w budynku wynajętym od Spółdzielni Mieszkaniowej w Chmielniku. Potrwa to do czasu, gdy zakończy się budowa nowej siedziby dla chmielnickiego komisariatu. Została już podjęta decyzja o przekazaniu przeznaczonej na ten cel działki na rzecz Skarbu Państwa. Budowa komisariatu została też ujęta w zapoczątkowanym przez ministra Błaszczaka w "Programie modernizacji służb mundurowych".

Data dodania artykułu: 2016-09-26
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u