SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Urodziny IWspSZ
W tym roku mija 10 lat istnienia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Wśród gości uroczystych obchodów w Operze Nova był wicewojewoda Józef Ramlau. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych powołany został w celu pełnego zabezpieczenia logistycznego funkcjonowania Sił Zbrojnych RP. Obecnie do zadań należą także obrona przed bronią chemiczną, uzupełnienia wojsk i ochrony obiektów i przygotowywanie baz na misjach wojskowych za granicą. Został powołany przez Ministra Obrony Narodowej 6 października 2006 roku.

Wczorajsze uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji żołnierzy w Kościele Garnizonowym w Bydgoszczy. Następnie w Operze Nova zebranych powitał szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych generał brygady Dariusz Łukowski, który powiedział - „dzisiejszy dzień jest świętem wszystkich żołnierzy i pracowników podległych jednostek i instytucji wojskowych, tej ponad 30-tysięcznej rzeszy ludzi, którzy swoją pracą i służbą wspierają polskich żołnierzy w garnizonach, na placach ćwiczeń i poligonach, a także w różnych zapalnych rejonach świata”.

Swoje uznanie dla IWsp SZ wyrazili m.in. gen. Mieczysław Gocuł, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.

Uroczysty apel był okazją do wręczenia żołnierzom i pracownikom cywilnym inspektoratu odznaczeń państwowych i resortowych. Najwyższym wyróżnieniem - Wojskowym Krzyżem Zasługi z Mieczami uhonorowany został Dowódca 10. Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownik Adam Słodczyk.

Urodzinową galę zakończył występ Orkiestry Wojskowej i Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP.

Data dodania artykułu: 2016-10-09
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u