SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Oświadczenie wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau w sprawie kontraktu na budowę helikopterów Caracal
5 października przeprowadziłem konsultacje w Ministerstwie Obrony Narodowej, jestem w kontakcie z zarządem Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także z zarządem Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi oraz środowiskiem pracowniczym i związkami zawodowymi tych zakładów.

Udało mi się ustalić rzeczy następujące:

Jeżeli chodzi o Airbus Helicopters, to wiemy, że negocjacje były w toku i one same w sobie nie stworzyły żadnego miejsca pracy w Łodzi.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapewnił mnie, że Wojskowe Zakłady Lotnicze będą – tak jak do tej pory – serwisować, modernizować i remontować helikoptery, które pozostają na wyposażeniu polskich sił zbrojnych, ale także innych armii i podmiotów.

Obecnie finalizowane są kontrakty, które zapewnią ciągłość pracy na najbliższe cztery lata. Co oznacza, że na pewno pojawią się firmy i umowy, które wypełnią lukę po Airbus Helicopters. Jeszcze dziś Polska Grupa Zbrojeniowa i Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 w Łodzi opublikują komunikat dotyczący tych spraw.

Data dodania artykułu: 2016-10-09
Autor artykułu: Łódzki UW
stat4u