SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Inauguracja na Wydziale Nauk Medycznych
Blisko 300 nowych studentów z Polski, a także z zagranicy złożyło ślubowanie i rozpoczęło naukę na Wydziale Nauk Medycznych UWM. W uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 uczestniczył wojewoda Artur Chojecki, który pogratulował kadrze naukowej dotychczasowych sukcesów na niwie badawczej i naukowej, a studentom życzył, aby lata spędzone na olsztyńskiej Alma Mater był dla nich czasem kiedy zdobędą wiedzę i umiejętności potrzebne w dalszej pracy zawodowej.

Obecnie wydział proponuje swoim studentom naukę na 4 kierunkach – lekarskim, ratownictwie, dietetyce i pielęgniarstwie, jednak jak zapowiadają władze Uczelni, z roku na rok ma przybywać kierunków kształcenia. W najbliższych planach jest uruchomienie studiów z położnictwa i psychologii klinicznej. Jak wskazują dane GUS z listopada 2015 roku na Wydziale Nauk Medycznych studiowało ponad 1000 studentów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, w tym roku podczas naboru również nie brakowało chętnych, by zasilić szeregi żaków właśnie na tym Wydziale. Jego siłą jest nie tylko ceniona kadra naukowa, ale także doskonałe zaplecze naukowe i ciągle unowocześniana infrastruktura badawcza. O wysokim poziomie nauczania świadczą również doskonałe wyniki studentów na lekarskim egzaminie państwowym.

Wydział Nauk Medycznych powstał w 2007 roku. Najpierw kształcenie zaczęło na nim 300 studentów pielęgniarstwa. W niespełna rok dziekanowi i władzom uczelni udało się skompletować kadrę niezbędną do uruchomienia medycyny. Obecnie na wydziale jest kilkanaście katedr i zakładów, w których pracuje wielu znanych i cenionych naukowców.

Data dodania artykułu: 2016-10-09
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u