SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Geoogród przy ZSB już gotowy
Około roku trwały prace przy oryginalnym lapidarium. Obiekt powstał w pobliżu Bursy nr 4, położonej przy olsztyńskiej "Budowlance". Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to przypadkowy zbiór głazów i kamieni. Ten obraz jest jednak bardzo mylący. Dzięki pracy uczniów i nauczycieli na terenie Zespołu Szkół Budowlanych powstał niezwykły obiekt.

Prace nad Geoogrodem zaczęły się we wrześniu 2015 roku. Realizowane były przy okazji lekcji, ale i podczas zajęć pozalekcyjnych.

Najważniejszym celem zadania było stworzenie miejsca, które doskonale służy edukacji przyrodniczej, ekologicznej, zawodowej. To innowacyjne podejście do nauki zawodu, ale także zachęcenie uczniów do kreatywnego działania.

W Geoogrodzie jest kilka ścieżek tematycznych. Wśród nich ukazująca bioróżnorodność, prezentująca zastosowanie kamienia w budownictwie drogowym oraz ogólnym. Jest też specjalnie dobrana kolekcja głazów narzutowych z terenu Warmii i Mazur. Skały zostały pozyskane z podolsztyńskiej żwirowni w Ługwałdzie. To m.in. gnejs oczkowy, gnejs z granatami, piaskowiec, bazalt, granit rapakiwi.

Data dodania artykułu: 2016-10-12
Autor artykułu: UM Olsztyn
stat4u