SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Wojewoda Mazowiecki wziął udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wręczone zostały m.in. Medale Komisji Edukacji Narodowej - najwyższe odznaczenie przyznawane przez Ministra Edukacji.

Premier Beata Szydło wraz z Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską wręczyły dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017. Wyróżnienia otrzymali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych za wybitne osiągnięcia w nauce. Wybranym nauczycielom zostały wręczone także dyplomy honorowego profesora oświaty. Tytuły te nadawane są tylko raz w roku.

Bycie nauczycielem to jest służenie, powołanie i misja – powiedziała Premier Beata Szydło podczas wystąpienia. Podkreśliła, że Dzień Edukacji Narodowej to także święto uczniów - Zdobywają przygotowanie do swoich przyszłych zawodów, uczą się ciekawości świata, uczą się poznawać świat, radzić sobie z trudnościami, ale także uczą się tego, co w życiu najważniejsze: poczucia odpowiedzialności, poczucia patriotyzmu, bycia po prostu dobrym człowiekiem

W poniedziałek (17 października br.) Wojewoda Mazowiecki weźmie udział w uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie obchodów wręczone zostaną nagrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty, nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Medale KEN i odznaczenia państwowe tj. medale za długoletnią służbę i Krzyże Zasługi.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, obchodzonym w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku. Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 r. w dniu 5 października.

Data dodania artykułu: 2016-10-15
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u