SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Walczyli o „Srebrną siekierę” Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka
6 października 2016 roku w kompleksie leśnym leśnictwa Ciechanowiec rozegrano XI Turniej Zakładów Usług Leśnych i jednostek Państwowych Straży Pożarnych o „Srebrną siekierę” Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka. Zawody zorganizowane zostały przez Nadleśnictwo Rudka, Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku i Zakłady Usług Leśnych wykonujące prace na terenie nadleśnictwa. W turnieju wzięło udział 33 pilarzy, w tym 3 reprezentacje Komend Powiatowych PSP z Siemiatycz, Bielska Podlaskiego i Wysokiego Mazowieckiego.

Zawodnicy musieli wykonać w możliwie krótkim czasie czynności, doskonale znane leśnikom z ich codziennej praktyki, w konkurencjach: ścinka i obalenie drzewa w ściśle określonym miejscu, precyzyjne przecięcie kłody na desce, wymiana łańcucha w pilarce i przerzynka kombinacyjna na czas.

Komisje sędziowskie oceniały zarówno czas wykonania konkurencji, jak i zgodność z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zawodowi pilarze uczestniczący w zawodach to głównie pracownicy zakładów usług leśnych (ZUL) wykonujących na terenie Nadleśnictwa Rudka prace na rzecz utrzymania i konserwacji lasu.

Najlepszymi drwalami (pilarzami) podczas zawodów w Nadleśnictwie Rudka, którzy najszybciej i najlepiej rozegrali wszystkie konkurencje, sprawiając niemałą niespodziankę, zostali:

1 miejsce – st. asp. Zbigniew Pietraszko – KP PSP Wysokie Mazowieckie (39 pkt) przed Zbigniewem Sacharzewskim z Zakładu Usług Las i Ogród Danuta Gola (38 pkt), a 3 miejsce również zajął strażak naszej komendy – mł. ogn. Dariusz Jamiołkowski (35 pkt). W skład naszej reprezentacji wchodził jeszcze ogn. Adrian Skłodowski, który zdobył bardzo istotne dla całej drużyny 17 punktów.

Tytuł „Najlepszej Drużyny”, a także „Srebrną siekierę” Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka zdobyła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.

Uroczystego podsumowania zawodów dokonano 9 października 2016 roku podczas XXIII Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie” i jednocześnie IV Targów Leśnych „Las i My” na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Zawodnicy uhonorowani zostali atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi między innymi przez dyrektora RDLP w Białymstoku, Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku i Zakłady Usług Leśnych, a „Srebrną siekierę” odebrał z rąk Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka Grzegorza Godlewskiego st. bryg. Andrzej Koc – Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem. W uroczystości wręczania nagród wzięli także udział: Jerzy Leszczyński – Marszałek Województwa Podlaskiego, przedstawiciel Wojewody Podlaskiego oraz kierownictwo Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Data dodania artykułu: 2016-10-16
Autor artykułu: st. bryg. Tomasz Sieńczuk
stat4u