SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewoda podziękował paraolimpijczykom
„Honorem jest udział i sama obecność na tych igrzyskach” – mówił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas spotkania z paraolimpijczykami. Dziś w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda podziękował sportowcom z regionu za udział w tegorocznych igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W Brazylii biało-czerwone barwy reprezentowały trzy osoby z województwa śląskiego: pływaczka Karolina Hamer, dyskobol Mirosław Madzia i Janusz Rokicki, który w Rio zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą.

„Cieszę się, że możemy porozmawiać o paraolimpizmie, który w państwa wykonaniu jest bardzo ujmujący” – podkreślał na spotkaniu wojewoda Wieczorek. W rozmowach o idei polskiego paraolimpizmu i jego przyszłości wzięli udział Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, a także trenerzy i przedstawiciele regionalnych organizacji działających na rzecz rozwoju sportu osób z niepełnosprawnością. Uczestnicy dzisiejszego spotkania otrzymali z rąk wojewody Wieczorka dyplomy i upominki.

XV Letnie Igrzyska Paraolimpijskie RIO 2016 pod hasłem „Każdy organizm ma serce” odbywały się od 7 do 18 września w Rio de Janeiro. Rozegranych zostało 528 konkurencji w 22 dyscyplinach sportowych. Polska reprezentacja paraolimpijska liczyła 96 sportowców, którzy rywalizowali o medale w 13 dyscyplinach.

Polacy wywalczyli łącznie 50 medali na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich w Brazylii.

Data dodania artykułu: 2016-10-18
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u