SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Policja bliżej obywatela – minister Mariusz Błaszczak otworzył posterunek w Szlichtyngowej
To miejsce, w którym wszyscy ci, którzy czują się zagrożeni będą mogli otrzymać wsparcie - powiedział w poniedziałek minister Mariusz Błaszczak otwierając zamknięty w 2010 roku posterunek w Szlichtyngowej w woj. lubuskim. Jest to kolejny z całej serii posterunków odtworzonych w tym roku.

Brak posterunku w Szlichtyngowej był boleśnie odczuwany przez okolicznych mieszkańców. Najbliższa jednostka policji znajdowała się kilkanaście kilometrów dalej i oczekiwanie na policjantów wydłużało się, zwłaszcza w wypadkach wymagających natychmiastowej interwencji. W latach 2007-2015 zlikwidowano ponad 400 jednostek takich jak przywrócony posterunek. Obecny rząd konsekwentnie odtwarza te jednostki w oparciu o konsultacje społeczne.

- Kiedy obejmowałem urząd ministra SWiA skoncentrowałem się na dwóch sprawach: na przywróceniu etosu służby w policji i stworzeniu odpowiednich warunków pracy funkcjonariuszom. Dzięki temu posterunkowi dzielnicowo będą dostępni dla mieszkańców.

Szef MSWiA podkreślił, ze na życie mieszkańców niewielkich miejscowości najczęściej wpływają drobne, uciążliwe przypadki łamania prawa. Zadaniem policjantów w Szlichtyngowej będzie między innymi dbanie, aby te drobne wykroczenia nie przerodziły się w duże przestępstwa.

Minister mówił też o innych działaniach MSWiA, które służą poprawie działania służb mundurowych. Należy do nich między innymi program modernizacji służb, który przewiduje przeznaczenie 6,5 mld zł na infrastrukturę, sprzęt i płace tych formacji.

Data dodania artykułu: 2016-10-18
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u