SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Rocznica katastrofy śmigłowca Straży Granicznej
Dziś mija siedem lat od tragicznej śmierci por. SG pil. Andrzeja Żukowskiego, chor. szt. SG Bartłomieja Bartnickiego i chor. SG Marcina Bezubika - lotników z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Nasi funkcjonariusze zginęli w katastrofie śmigłowca Kania, który 31 października 2009 r. wykonywał lot patrolowy wzdłuż granicy. Szczątki maszyny znaleziono po stronie białoruskiej, ok. 200 metrów od granicy, na wysokości miejscowości Klukowicze (woj. podlaskie).

Uroczystości rocznicowe, które w Podlaskim Oddziale SG odbyły się 28 października, rozpoczęła msza święta w intencji tragicznie zmarłych funkcjonariuszy w kościele Garnizonowym w Białymstoku. Przy pomniku znajdującym się w pobliżu miejsca katastrofy po białoruskiej stronie granicy złożono wieńce i wiązanki .

Rodzinom zmarłych lotników w uroczystości towarzyszyli: Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Grzegorz Biziuk, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno, kapelani Straży Granicznej, przedstawiciele białoruskich służb granicznych oraz funkcjonariusze z Wydziału Lotniczego ZG Komendy Głównej SG i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Data dodania artykułu: 2016-10-31
Autor artykułu: Podlaski OSG
stat4u