SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Student Politechniki Białostockiej z nagrodą SOLIDWORKS
Student Wydziału Mechanicznego, Michał Ostaszewski został nagrodzony w Studenckim Konkursie Projektowym SOLIDWORKS. To już 15. edycja tego popularnego konkursu. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się wczoraj, 26 października, podczas XV Konferencji Nowoczesnych Technologii DPS Forum 2016. Projekt naszego studenta, pojazd marsjański ARGO zajął 3. miejsce

ARGO to koncept pojazdu marsjańskiego, który ma umożliwiać załodze prowadzenie badań. Wyposażony został w system podnoszenia nadwozia, dzięki czemu może przemieszczać się w zróżnicowanym terenie. Jego uzupełnieniem są dwa małe łaziki, które mogą wykonać proste zadania, np. mogą pobrać próbki podłoża. ARGO ma zasilanie elektryczne.

Nazwa projektu nawiązuje do mitologii greckiej, gdzie można odnaleźć okręt Jazona i Argonautów płynący po Złote Runo - mówi Michał Ostaszewski.

To nie pierwszy sukces studentów Politechniki Białostockiej w tym konkursie. Ich prace były nagradzane niemal w każdej edycji.

2008 - BEAST - III miejsce;

2009 - DUBIKE - I miejsce;

2009 - SCALARUS - I miejsce;

2010 - TRAKTOR KROCZĄCY - II miejsce;

2011 - SCREW - IV miejsce;

2012 - CAVATOR - II miejsce, TRIVE - III miejsce i nagroda specjalna "Najlepszy Design";

2014 - POJAZD MODULO - I miejsce i nagroda specjalna "Najlepszy Design", ZEGARKI MOTION - II miejsce;

2015 - PROJEKT EGZOSZKIELET PROMETEUSZ - wyróżnienie.

Ponadto dr inż. Andrzej Łukaszewicz, opiekun studentów, sześciokrotnie zdobył nagrodę specjalną "Najlepszy Prowadzący".

Studencki Konkurs Projektowy znany jest na całym świecie. Zwycięskie projekty są pokazywane na corocznej konferencji SOLIDWORKS World organizowanej przez SOLIDWORKS Corporation. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół zawodowych, techników oraz studenci. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło prawie 100 zgłoszeń. Wśród nich znalazły się m.in. modele samochodów osobowych i transportowych, rowerów, łazików, samolotów czy też… gitary basowej.

Wiele z tych projektów wyróżniało się niezwykłą dbałością o szczegóły oraz innowacyjnością. Dzięki takim konkursom jak ten organizowany przez DPS Software możemy zobaczyć, że polscy studenci kierunków technicznych posiadają zarówno ogromną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności związane z projektowaniem CAD - informuje na stronie organizatora Adrian Czapla.

Informacje o konkursie: http://www.dps-software.pl/studencki-konkurs-projektowy-dps-forum/

Podczas DPS Forum w specjalnej strefie wystawców firmy zaproszone przez organizatora zaprezentowały najnowsze technologie ze świata druku i skanowania 3D oraz nowoczesny sprzęt komputerowy dla inżynierów. Wśród wystawców znalazł się także PHOTON - robot do nauki programowania stworzony przez studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej.

Data dodania artykułu: 2016-11-02
Autor artykułu: mat. prasowe PB
stat4u