SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Pół stulecia i pełen sukces!
"Pół stulecia - pełny sukces" - pod takim hasłem Politechnika Opolska świętuje swój jubileusz. Uroczystości odbyły się w miniony piątek (28 października) w opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.Wojewoda opolski Adrian Czubak otrzymał nominację do Rady programowej ds. polsko-chińskich przy Instytucie Konfucjusza Politechniki Opolskiej.

To wspaniałe hasło, oddające istotę rzeczy - mówił Adrian Czubak, wojewoda opolski podczas jubileuszowej akademii z okazji 50.rocznicy powstania Politechniki Opolskiej. - Wszystkie osiągnięcia Uczelnij trudno wymienić. Te policzalne to tysiące absolwentów, inżynierów, na których czeka opolski i polski przemysł. Ale są też osiągnięcia dydaktyczne, naukowe, współpraca z biznesem, wkład w rozwój życia społecznego i gospodarczego - dodał wojewoda, który zaznaczył również, że deklaruje pełne wsparcie dla władz uczelni.

Dla Politechniki Opolskiej to wyjątkowy czas, zwłaszcza że jest gospodarzem pierwszego w nowej kadencji posiedzenia Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Wiceprzewodniczącym KRPUT jest prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej.

Do rąk 80 pracowników Politechniki Opolskiej trafiła nagroda "Rościsław" - statuetki nazwane tak na część założyciela i pierwszego rektora uczelni.

Wojewoda Opolski otrzymał nominację do Rady programowej ds. polsko-chińskich przy Instytucie Konfucjusza Politechniki Opolskiej.

Data dodania artykułu: 2016-11-03
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u