SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Start-upy po raz pierwszy na prezydenckiej misji gospodarczej
Zgodnie z obietnicą, Prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas wizyty w Szwajcarii towarzyszą przedstawiciele pięciu start-upów, którzy otrzymali paszport prezydencki podczas gali start-upów w Pałacu. W prezydenckim samolocie miejsca zajęli przedstawiciele Migam, Kontakt.io, VoicePi, Photon i FlyTech UAV.

We wtorek na politechnice w Lozannie prezydent Duda weźmie udział w sesji podsumowującej warsztaty dotyczące start-upów.

- Pierwsza grupa tych nowych, innowacyjnych firm jedzie z nami do Szwajcarii i dla nich zorganizowane będzie seminarium na politechnice w Lozannie z udziałem przedsiębiorców, naukowców, tych którzy dziś budują markę nowoczesnej gospodarki Szwajcarii - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Również we wtorek w Genewie Andrzej Duda odwiedzi ośrodek naukowo-badawczy CERN. - Tam pan prezydent spotka się z polskimi naukowcami, by pokazać nasz wkład badawczy i naukowy w rozwój nowoczesnej gospodarki, badań naukowych - mówił Sekretarz Stanu w KPRP.

Podczas gali start-upów w Pałacu Prezydenckim siedem z nich otrzymało prezydencki paszport, który uprawnia do wstępu na pokład samolotu specjalnego, którym Andrzej Duda udawać się będzie w podróże zagraniczne. Dzięki temu przedstawiciele wyróżnionych start-upów mogą w ciągu najbliższego roku towarzyszyć prezydentowi podczas jednej z takich podroży, aby w ten sposób promować swój pomysł także za granicą.

Data dodania artykułu: 2016-11-14
Autor artykułu: prezydent.pl
stat4u