SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta wicewojewody w Szamotułach
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg złożyła wizytę w Szamotułach, gdzie spotkała się z władzami miasta oraz powiatu szamotulskiego. W trakcie wizyty wicewojewoda odwiedziła podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej oraz SP ZOZ w Szamotułach.

Podczas konferencji prasowej w siedzibie starostwa, z udziałem wicewojewody Marleny Maląg, starosty szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza oraz burmistrza Szamotuł Włodzimierza Kaczmarka, wicewojewoda zapewniła, że realizacja rządowego programu „Rodzina 500 plus” nie jest zagrożona, finansowanie jest płynne, a środki na jego realizację są już zapisane w budżecie na przyszły rok. Od początku trwania programu wojewoda wielkopolski przeznaczył na jego realizację kwotę 1 576 tysięcy zł. Ośrodki pomocy społecznej wydały już w sumie ponad 2 600 tysięcy świadczeń.

Podczas wizyty wicewojewoda wspólnie z władzami samorządowymi dokonała otwarcia zrealizowanej w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019 ul. Łąkowej w Szamotułąch. Przebudowa drogi wraz z chodnikami i kanalizacją deszczową została zrealizowana dzięki dotacji w wysokości 532 346,00 zł.

Data dodania artykułu: 2016-11-21
Autor artykułu: Wielkopolski UW/Tomasz Stube
stat4u