SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Inauguracja działalności bazy śmigłowcowej w Ostrowie
Dziś na lotnisku w Michałowie koło Ostrowa Wielkopolskiego uruchomiono działalność bazy śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego. W uroczystości inauguracji dyżuru załogi śmigłowca wziął udział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, władze samorządowe oraz dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowsk

Dzięki uruchomieniu Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Ostrowie Wielkopolskim Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zwiększyło do osiemnastu liczbę stałych baz HEMS. Na lotnisku w Michałkowie załogi będą dyżurować codziennie od wschodu do zachodu słońca. Otwarta baza w Ostrowie Wielkopolskim jest bazą tymczasową. Na gruncie dzierżawionym od Aeroklubu Ostrowskiego powstały zabudowania kontenerowe, pomieszczenia hangarowe, cysterna do tankowania śmigłowca, płyta przedhangarowa oraz płyta postoju śmigłowca.

Budowa bazy sfinansowana została w części przez Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim (remont hangaru i płyty przedhangarowej), w części przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (roboty budowlane, dostawa cysterny paliwowej, dostawa i najem kontenerów).

Baza tymczasowa działać będzie do czasu wybudowania bazy docelowej, realizowanej w ramach umowy zawartej przez samorząd województwa z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

W trakcie wizyty, minister zdrowia wspólnie z wicewojewodą i władzami powiatu wizytował ostrowski szpital, obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia.

Data dodania artykułu: 2016-11-21
Autor artykułu: Wielkopolski UW/Tomasz Stube
stat4u