SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Poznański Teatr Usta Usta wygrał Klamrę
Głosami widzów główną nagrodę 22 Alternatywnych Spotkań Teatralnych Klamra w Toruniu zdobył spektakl "Uczta" poznańskiego Teatru Usta Usta.Poznański teatr już raz wygrał toruńską Klamrę. W 2011 r., podczas 19 edycji festiwalu, publiczność nagrodziła spektakl "777
O główną nagrodę w tym roku walczyło 12 przedstawień najlepszych polskich teatrów alternatywnych, w tym m.in. Teatr Wierszalin, Teatr Kana, Scena Plastyczna KUL, Porywacze Ciał czy Stowarzyszenie Teatralne Chorea. Gośćmi specjalnymi festiwalu byli Leszek Mądzik - twórca Sceny Plastycznej KUL i Ewa Wójciak - dyrektorka Teatru Ósmego Dnia. Wydarzeniu towarzyszyły spotkania z teatrami, pokazy filmów o teatrze, warsztaty oraz słuchowiska teatralne.

Spektakl "Uczta" miał swoją premierę w czerwcu ubiegłego roku w Scenie Roboczej. - Zapraszamy każdego, kto ma apetyt na teatr. Nakreślając kontekst spektaklu, to każdą osobę, która odczuwa społeczną potrzebę "konsumpcji" i boryka się z problemem: dlaczego jem, co jem, po co jem, czy jem za mało, czy za dużo, czy jest to zdrowe, czy trujące? Porozmawiamy o tym przy stole - mówił przed premierą w wywiadzie dla kultury.poznan.pl Wojciech Wiński, reżyser spektaklu.

"Ucztę" będzie można zobaczyć ponownie 29 marca oraz 3 i 5 kwietnia o g. 18 i 20 w Scenie Roboczej.

Data dodania artykułu: 2014-03-17
Autor artykułu: źródło - UM Poznań
stat4u