SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,V edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii” w Rzeszowie
25 listopada 2016 r. w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyła się V edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”.

Nagroda „Świadek Historii” jest lokalnym odpowiednikiem ogólnopolskiego „Kustosza Pamięci Narodowej”. Stanowi wyróżnienie przyznawane przez Instytut Pamięci Narodowej osobom fizycznym, instytucjom i organizacjom w szczególny sposób zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego, wspierającym Instytut w realizacji ustawowej działalności w obszarach edukacyjnym, naukowym i wydawniczym.

Nagrody wręczył dr Mateusz Szpytma, zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, w obecności parlamentarzystów, władz wojewódzkich, oświatowych, przedstawicieli organizacji kombatanckich, służb mundurowych i młodzieży.

W swoim wystąpieniu podkreślił, że na Podkarpaciu staramy się kultywować pamięć historyczną. Dla Instytutu Pamięci Narodowej olbrzymie znaczenie ma pokazywanie dorobku ludzi i stowarzyszeń, którzy z pasją poświęcają się przekazywaniu kolejnym pokoleniom historii naszych przodków.

Data dodania artykułu: 2016-11-30
Autor artykułu: www.solidarnosc.org.pl
stat4u