SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,25 lat paszportów w PUW. Pracownicy odebrali wyróżnienia
Trzy oddziały, dziewięć punktów i 55 osób czuwających nad tym, by wnioski były prawidłowo wypełnione a paszporty dotarły do klientów na czas. Dziś pięcioro pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców odebrało wyróżnienia od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagrody wręczył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

- Mija 25 lat od kiedy wydawanie paszportów od służb mundurowych przejęły urzędy. Państwo znacie tę historię najlepiej. Gratuluję i dziękuję za waszą służbę – powiedział wojewoda.

Przypomnijmy, że zadania związane z wydawaniem paszportów wojewodowie przejęli w 1991 roku. Zniesiono także konieczność oddawania paszportów po powrocie do kraju. Zmienił się system ich wytwarzania: od druku w siedzibach urzędów na maszynach do pisania, bądź ręcznego wpisywania danych, do w pełni zelektronizowanej centralnej personalizacji w technologii grawerowania laserowego.

W tym roku mija także 10 lat od czasu wprowadzenia tzw. paszportów biometrycznych o czym przypomniał Jarosław Ziętkiewicz, szef Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców PUW.

Data dodania artykułu: 2016-12-01
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u