SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowoczesne technologie w Zespole Szkół nr 1 w Kole – wizyta wiceministra edukacji
Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN wraz z Anną Streżyńską Minister Cyfryzacji odwiedził Zespół Szkół nr 1 w Kole. Piątkowa wizyta miała związek z zaprezentowaniem nowoczesnego programu edukacji mobilnej dla uczniów i nauczycieli, realizowanym w kolskiej placówce.

Należąca do Zespołu Szkół nr 1 w Kole Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza jest pierwszą szkołą podstawową w Wielkopolsce, a trzecią w Polsce, w której wdrożono program eTornister.

W ubiegłym roku uczniowie klas czwartych otrzymali tablety z elektronicznymi wersjami podręczników oraz interaktywnymi ćwiczeniami. Na urządzenia wgrana jest również baza lektur szkolnych. Można na nich również odsłuchiwać dialogi i czytanki z języka angielskiego.

Warto zaznaczyć, że wszystkie urządzenia wyposażone są w internet LTE oraz bezpieczną przeglądarkę internetową. Uczniowie szkoły zabierają tablety do swoich domów, więc nie ma konieczności noszenia do szkoły ciężkich plecaków.

To nie pierwszy tego typu projekt prowadzony w kolskiej szkole. Od lat placówka ta wprowadza i wykorzystuje nowoczesne narzędzia technologiczno-informacyjne w procesie dydaktycznym.

Szkoła uczestniczy także w wielu projektach i programach wprowadzających nowe metody i techniki nauczania. Na wyposażeniu placówki jest także wiele innowacyjnych pomocy dydaktycznych tj. tablice interaktywne, laptopy dla uczniów i nauczycieli, a także projektory.

Uczniowie szkoły realizują wiele ciekawych przedsięwzięć, m. in. współpracują z Europejską Agencją Kosmiczną oraz Amerykańską Agencją Kosmiczną NASA w realizacji projektów EartKAM i MoonKam. Z kolei w gimnazjum wprowadzono nauczanie mechatroniki z elementami robotyki.

Data dodania artykułu: 2016-12-14
Autor artykułu: mat. prasowe MEN
stat4u