SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,











Studenci PB wyjechali do Japonii na zawody robotów
Drużyna studentów z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wyjechała wczoraj (14 grudnia) do Japonii na zawody All Japan Robot-Sumo Tournament 2016.

Turniej w Tokio zostanie rozegrany od 16 do 20 grudnia. To międzynarodowe zawody, które uchodzą za jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających. W tym roku, w konkurencji sumo rywalizować tam będzie blisko pół tysiąca robotów. Zawody sumo są niezwykle widowiskowe. Na macie o średnicy blisko 1,5 metra walczą trzykilogramowe urządzenia - wygrywa te, które wypchnie przeciwnika z kręgu. Jest dynamicznie, szybko i bardzo emocjonująco. Tym bardziej, że roboty poruszają się na metalowym podłożu i są wyposażone w magnesy, dzięki czemu znacznie wzrasta ich szybkość oraz siła uderzenia.

Na All Japan Robot-Sumo Tournament 2016 Politechnikę Białostocką będzie reprezentować grupa Sumo Masters w składzie: Bartosz Pawłow, Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz oraz Maciej Wysocki. Organizatorzy japońskiego turnieju zauważyli ich sukcesy na europejskich zawodach i zaprosili na turniej w Tokio. Nasi studenci mają na koncie udział w prestiżowych zawodach w Wiedniu czy Bukareszcie.

Data dodania artykułu: 2016-12-15
Autor artykułu: mat. prasowe PB
























stat4u