SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Obrońcy Krzyża z Gołubia - odroczony wyrok
Po raz kolejny, 16 grudnia, nie doszło do ogłoszenia wyroku w bulwersującej sprawie toczącej się przed gdańskim Sądem Rejonowym z oskarżenia prywatnego. Sądzeni są ci którzy sprzeciwili się niszczeniu pomnika i krzyża poświęconego por. Józefowi Dambkowi - założycielowi i dowódcy Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski"

To już kolejne bulwersujące odroczenie ogłoszenia tego wyroku. Oskarżonymi są ;Grzegorz Zwara, Ryszard Górny i Wanda Mieloszyńska. Oskarżycielami z kolei są osoby prywatne które postanowiły usunąć pomnik i krzyż poświęcony por. Józefowi Dambkowi.

Takie postępowanie Sądu wydaje się niezrozumiałe dla osób uczestniczących w procesie, którzy po raz kolejny muszą przyjeżdżać do Gdańska z odległych nieraz miejscowości. Obawiają się oni, że ponownie mimo przyjazdu na następną rozprawę ogłoszenie wyroku może zostać przez sędziego Adama Dominika odroczone.

Oskarżonych dzielnie wspierali członkowie Kaszubsko-Kociewskiego Stowarzyszeniaa im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski"

Data dodania artykułu: 2016-12-19
Autor artykułu: Andrzej Ficek
stat4u