SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Interwencja wiceministra Patryka Jakiego – samotna matka nie zostanie bez pieniędzy na święta
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk Jaki podjął skuteczne działania w związku z bulwersującym artykułem prasowym „Komornik zabrał nam 500+ na święta”, opublikowanym w dzisiejszym (21 grudnia) wydaniu „Super Expressu”.

Po interwencji wiceministra odblokowane zostało konto bankowe Pani Grażyny z Okrzei w województwie lubelskim, która samotnie wychowuje troje dzieci. Na rachunek, który został zajęty wskutek egzekucji komorniczej, wpływały pieniądze z programu 500 plus. Świadczenie to, obok alimentów i dodatku rodzinnego, stanowi jedyne źródło utrzymania Pani Grażyny i jej dzieci. Rodzinie groziło, że przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia pozostanie praktycznie bez środków do życia.

Wskutek interwencji wiceministra Patryka Jakiego, Pani Grażyna znów może korzystać z przysługującego jej świadczenia. Zajęcie jej rachunku bankowego zostało w całości uchylone.

Świadczenie 500 plus, służące zabezpieczeniu podstawowych potrzeb bytowych rodziny, nie może bowiem podlegać egzekucji.

Data dodania artykułu: 2016-12-22
Autor artykułu: mat. prasowe MS
stat4u