SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uroczyste ślubowanie policjantów
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart pogratulowała policjantom, którzy 4 stycznia br. złożyli uroczyste ślubowanie przyjmując na siebie obowiązki i trudy policyjnej służby. W jednostkach garnizonu podkarpackiego służbę rozpocznie 29 funkcjonariuszy, którzy w obecności kadry kierowniczej podkarpackiej policji, przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej oraz swoich najbliższych – wypowiedzieli dziś słowa roty ślubowania i odebrali legitymacje służbowe z rąk komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie nadinsp. Krzysztofa Pobuty.

W rocie ślubowania zawarliście Państwo zobowiązanie do tego, że będziecie służyć narodowi poprzez dbałość o bezpieczeństwo państwa i jego obywateli. To ogromne wyzwanie – stajecie bowiem na początku drogi zawodowej, która będzie służbą – powiedziała wojewoda Ewa Leniart życząc policjantkom i policjantom sukcesów zawodowych i tego, żeby zawsze bezpiecznie wracali ze służby.

Uroczystość, która odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego była również okazją do wręczenia odznaczeń resortowych – odznak „Zasłużony Policjant” oraz podziękowań dla osób, które wyróżniły się działaniami na rzecz podkarpackiej policji.

Data dodania artykułu: 2017-01-05
Autor artykułu: Podkarpacki UW
stat4u