SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Sukces szczecińskiej szkoły
Zespół Szkół nr 3 im. prof. Oskara Langego w Szczecinie zajął II miejsce w konkursie ministra spraw wewnętrznych i administracji „Czad i Ogień. Obudź czujność”. Do konkursu zgłoszono 241 spotów filmowych wyprodukowanych przez uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zagrożenia tlenkiem węgla .

Konkurs ogłoszony przez MSWiA w październiku zeszłego roku polegał na nakręceniu spotu filmowego promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Kampania „Czad i ogień – obudź czujność” była odpowiedzią na alarmujące statystyki dotyczące ofiar pożarów i zatruć czadem w sezonach grzewczych. Z badań ankietowych zleconych przez MSWiA wynika, że co czwarty Polak myśli, że czad można rozpoznać po zapachu lub dymie. Czad jest nierozpoznawalny, ponieważ jest bezbarwny i bezwonny. Tymczasem umiejętność rozpoznania czadu zadeklarowało 41% badanych. Tylko co dziesiąty Polak wie, że w domu trzeba mieć gaśnicę. Wśród badanych dominowało fałszywe przekonanie, iż czad można rozpoznać po zapachu (tak twierdziło 22% ogółu respondentów).

Nagrody młodym laureatom wręczył w środę (4 stycznia) podczas uroczystej gali w Warszawie minister Mariusz Błaszczak.

Lista nagrodzonych:
I miejsce Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. (woj. śląskie)
II miejsce Zespół Szkół nr 3 im. prof. Oskara Langego w Szczecinie.
III miejsce ex aequo - Gimnazjum w Radziłowie. (woj. podlaskie) oraz Liceum Ogólnokształcące im. Księdza Zygmunta Sajny w Górze Kalwarii. (woj. mazowieckie)

Wyróżnienia otrzymały I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie. (woj. opolskie) oraz Gimnazjum nr 67 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Krakowie. (woj. małopolskie).

Nagrodzone prace znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Data dodania artykułu: 2017-01-07
Autor artykułu: Zachodniopomorski UW
stat4u