SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Piąte miejsce na zawodach w Japonii dla PB
Na wysokim piątym miejscu zawody All Japan Robot-Sumo Tournament w Tokio zakończyli studenci Politechniki Białostockiej. W głównym turnieju wzięło udział blisko sto robotów z całego świata. Politechnikę Białostocką reprezentował zespół z Koła Naukowego Robotyków Wydziału Mechanicznego. Studenci przygotowali dwie konstrukcje. Podczas testów obie spisywały się świetnie. Robot Masakrator bez problemów dostał się do głównego turnieju. Natomiast Speedster przegrał w walce decydującej o awansie z robotem ZET z Turcji.

W finałach wzięło udział 48 robotów. Masakrator trafił na Brutusa z Hiszpanii, Pogromcę z Opola oraz Padjadjarana 2 z Indonezji. Jednym z rywali naszej drużyny był także późniejszy wicemistrz zawodów - robot Sakin z Turcji.

Ostatecznie Masakrator z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wywalczył (ex aequo z Shreddingerem z Rumunii, ZETem z Turcji oraz The Rockiem z Meksyku) piąte miejsce.

To znakomity wynik. W historii 28 lat tych zawodów żadna konstrukcja z Polski nie zaszła tak daleko! - mówią członkowie drużyny SumoMasters i zapowiadają start w przyszłorocznej edycji zawodów.

All Japan Robot-Sumo Tournament to międzynarodowe zawody, które uchodzą za jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających. Walki sumo robotów są widowiskowe. Na macie o średnicy blisko 1,5 metra walczą trzykilogramowe urządzenia - wygrywają te, które wypchną przeciwnika z kręgu. Roboty poruszają się na metalowym podłożu i są wyposażone w magnesy, dzięki czemu znacznie wzrasta ich szybkość oraz siła uderzenia.

Data dodania artykułu: 2017-01-10
Autor artykułu: mat. prasowe PB
stat4u