SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Opłatek Rodziny Radia Maryja
W Biłgoraju odbyło się diecezjalne spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja, które zgromadziło członków i sympatyków toruńskiej rozgłośni z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz kapłanów. Uczestniczyli w nim m. in. Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski i Mirosław Piotrowski, poseł do Parlamentu Europejskiego a gościem specjalnym był ojciec Benedykt Cisoń, redemptorysta z Radia Maryja.

Spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Rodziny Radia Maryja rozpoczęło się od mszy św. sprawowanej w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju, w intencji Ojca Świętego, ojczyzny, Radia Maryja i Tv Trwam. Następnie uczestnicy wydarzenia spotkali się w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ gdzie w przyjaznej atmosferze zebrani dzielili się opłatkiem składali sobie życzenia i wspólnie kolędowali.

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie wspólnego kolędowania i kultywowania tego typu spotkań, które umacniają i rozbudowują więzy społeczne -Z radością spotykamy się dzisiaj, aby wspólnie się modlić i śpiewać tradycyjne, polskie kolędy. Jest mi niezmiernie miło w dzisiejszym spotkaniu uczestniczyć, bo chociaż w naszej historii i tradycji rodzina to związek krwi, ale jest to również to, co wynika z 1050 lat tradycji chrześcijańskiej i historii katolickiej, bo rodzina to też związek wiary i wspólnego spojrzenia w przyszłość. Na ten nowy, 2017 rok, życzę wszystkim państwu zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa. – mówił do zgromadzonych wicewojewoda Gmitruczuk. Uroczystość uświetnił swym koncertem kolęd, chór kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Data dodania artykułu: 2017-01-25
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u