SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Szkoły wchodzą na wyższy poziom kształcenia
LO III, LO VI oraz "budowlanka", to właśnie te szkoły zrealizują projekty mające na celu podniesienie kompetencji i kwalifikacji uczniów i nauczycieli.

Podczas środowej (25 stycznia) sesji Rady Miasta przyjęto uchwały zatwierdzające projekty mające na celu podniesienie jakości oferty edukacyjnej trzech olsztyńskich placówek. Mowa tu o III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, Zespole Szkół nr 6 oraz Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej.

- Projekty, z których już niebawem skorzystają uczniowie to przede wszystkim zasługa pracy i zaangażowania dyrektorów i pracowników szkół - mówił podczas sesji Rady Miasta, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Mariusz Badura. - Z pewnością będziemy wspierać ich w realizacji planów.

Technologie informacyjno-komunikacyjne oraz informatyczne to narzędzia, których znajomość może zwiększyć szansę na rynku pracy. Swoją wiedzę w tym zakresie poszerzać będą uczniowie i nauczyciele III LO w ramach projektu "e-LO3”. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 zrealizuje natomiast projekt "Szóstka szkoła na szóstkę". Uczniowie podniosą swoje kompetencje w zakresie przedmiotów przyrodniczych, matematyki, informatyki oraz języków obcych. Sposobem na zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów Zespołu Szkół Budowlanych będzie wyposażenie ich w dodatkowe kwalifikacje zawodowe w ramach kursów i szkoleń wybranych w porozumieniu z potencjalnymi pracodawcami. Wszystko to w ramach projektu "Inteligentne specjalizacje szansą na sukces".

Szkoły napisały program i zgłosiły swoje pomysły w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie otrzymały dofinansowanie na ich realizację. Fundusze pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Data dodania artykułu: 2017-01-26
Autor artykułu: UM Olsztyn
stat4u