SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Polska Liga Curlingu: POS Grzelka broni tytułu!
W Bełchatowie w niedzielę 29. stycznia zakończył się sezon 2016/2017 Polskiej Ligi Curlingu. Tytuł, podobnie jak przed rokiem, zdobyli łodzianie z Polskiej Organizacji Sportowej.

O mistrzostwie zadecydował sobotni mecz łódzkiej drużyny przeciwko KSW Ząbczyk (wynik 12:4). - To był nasz drugi mecz tego samego dnia, dzięki czemu wiedzieliśmy jakich warunków na torze się spodziewać. Znaliśmy stawkę spotkania, jednak w żaden sposób nas ona nie sparaliżowała - komentuje kapitan mistrzów, Aleksander Grzelka - Jesteśmy w trakcie świetnego dla naszego zespołu sezonu, do tego główni rywale ze Śląskiego Klubu Curlingowego pogubili punkty w ostatnich kolejkach... nie zostało nic innego jak to wykorzystać.

W zwycięskim składzie poza ww. kapitanem zagrali również Paweł Frynia, Kasper Knebloch, Mateusz Jadczyk oraz Paweł Włodarczyk. POS Grzelka jest pierwszą drużyną w historii ligi, która obroniła tytuł. Srebro dość niespodziewanie zdobyli zawodnicy Krakowskiego Klubu Curlingowego (Chudziński), natomiast trzecie miejsce przypadło katowiczanom z ŚKC Dzikowski.

Gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Tabela na zakończenie rozgrywek:
1. POS Grzelka 12 pkt
2. KKC Chudziński 9 pkt
3. ŚKC Dzikowski 9 pkt
4. TKC Jakubowski 7 pkt
5. KSW Ząbczyk 6 pkt
6. MCC Gęśla 6 pkt
7. BKC Bartosik 4 pkt
8. BKC Janczar 3 pkt

Data dodania artykułu: 2017-02-02
Autor artykułu: Polska Liga Curlingu
stat4u