SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,10 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia” w Lublinie
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wziął udział w jubileuszu 10-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lublinie. Organizatorem uroczystości był Zarząd Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym Misericordia w Lublinie przy którym funkcjonuje WTZ.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. odprawioną w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Lublinie, a po niej odbyła się część oficjalna w siedzibie WTZ „Misericordia”. Jubileusz rozpoczął się uroczystym polonezem, w wykonaniu uczestników i pracowników WTZ. W ramach programu obchodów prezentowane były świadectwa osób z niepełnosprawnością psychiczną, rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „Tu jest moje miejsce - miejsce moich marzeń”

Wojewoda, który sprawował patronat honorowy nad jubileuszem wręczył na ręce prezesa stowarzyszenia dyplom uznania wojewody lubelskiego dla WTZ „Misericordia”. - Warsztat Terapii Zajęciowej, w którym się znajdujemy to jest doskonałe wykonywanie tego zadania, które zostało zapisane w Ewangelii „Wszystko cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych mnieście uczynili” Kiedy myślę o księdzu Pajorku to zastanawiam się ile już tych uczynków, wraz ze swoimi współpracownikami, dokonał. Rzeczywiście tych wszystkich dzieł, które stworzył ks. prałat w Lublinie i na Lubelszczyźnie jest wiele i wszystkie są tak pożyteczne jak ten Warsztat Terapii Zajęciowej – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który życzył także wszystkim zebranym udanej uroczystości jubileuszowej, wielu lat owocnej działalności warsztatu oraz pomyślności w realizacji wszelkich przedsięwzięć.

***

Warsztat Terapii Zajęciowej Celem funkcjonowania WTZ „Misericordia” jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób po przebytym kryzysie psychicznym, zmierzająca do wszechstronnego rozwoju każdego uczestnika, poprawy jego zaradności osobistej, sprawności psychofizycznych, przystosowania i funkcjonowania społecznego na miarę posiadanych możliwości, a także rozwój lub przywracanie umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.

Uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia” są osoby z niepełnosprawnością psychiczną, posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności z przyczyn choroby psychicznej, ze wskazaniem do terapii zajęciowej.

Terapia zajęciowa prowadzona jest w siedmiu pracowniach (pracowni gospodarstwa domowego I, pracowni gospodarstwa domowego II, pracowni krawieckiej i prac ręcznych, pracowni multimedialno–artystycznej, pracowni poligraficzno–komputerowej, pracowni techniczno– tolarskiej, pracowni wikliniarskiej i rękodzieła artystycznego), dla 35 uczestników.Uroczystości rozpoczęły się mszą św. odprawioną w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Lublinie, a po niej odbyła się część oficjalna w siedzibie WTZ „Misericordia”. Jubileusz rozpoczął się uroczystym polonezem, w wykonaniu uczestników i pracowników WTZ. W ramach programu obchodów prezentowane były świadectwa osób z niepełnosprawnością psychiczną, rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „Tu jest moje miejsce - miejsce moich marzeń”

Data dodania artykułu: 2017-02-09
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u