SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Posłowie w Kujawsko-Pomorskim UW
W poniedziałek w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Kujawsko-Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego. W spotkaniu wziął udział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Głównym tematem posiedzenia, jak wskazywał przewodniczący zespołu poseł Jan Krzysztof Ardanowski, były sprawy komunikacyjne wschodniej części województwa, w tym problem przebiegu drogi S10 na wschód od Torunia, budowa Zjazdu Autostradowego w okolicach Chełmży oraz problemów komunikacyjnych na węźle autostradowym w Lubiczu.

Na zaproszenie przewodniczącego zespołu w spotkaniu wziął udział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który przedstawił parlamentarzystom zakres dodatkowych działań podejmowanych w celu lepszego wykorzystywania gospodarczego potencjału województwa. W tym celu przy wojewodzie został powołany pełnomocnik ds. gospodarczych oraz zespół ekspercki.

Jako wojewoda przede wszystkim realizuję politykę rządu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Natomiast uważam, że trzeba podejmować dodatkowe działania z punktu widzenia rozwiązywania problemów gospodarczych naszego regionu – mówił Mikołaj Bogdanowicz.

W skład Kujawsko-Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego wchodzi 12 posłów oraz 2 senatorów z regionu. Zespół ukonstytuował się 16 kwietnia 2016 roku.

Data dodania artykułu: 2017-02-16
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u