SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Międzynarodowy gang producentów papierosów zlikwidowany
Kolejnych 12 członków zorganizowanej międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się produkcją i przemytem do UE papierosów, zatrzymali funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i CBŚP w Przemyślu. Od początku rozpracowania gangu ujęto już 56 osób, w tym 43 Polaków, 7 Ukraińców, 5 Rosjan i obywatela Niemiec. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, we współdziałaniu z funkcjonariuszami z Wydziału w Przemyślu Zarządu w Rzeszowie CBŚP, od ponad 2 lat prowadzili działania operacyjne, ukierunkowane na rozpracowanie zorganizowanej międzynarodowej grupy przestępczej. Członkowie grupy trudnili się produkcją, przemytem, przechowywaniem, przewożeniem oraz dalszą dystrybucją znacznych ilości wyrobów akcyzowych, a także posiadaniem i dystrybucją substancji narkotycznych, jak również wytwarzaniem (uprawą) marihuany.

W ostatnich dniach policjanci i funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG wkroczyli do kilkunastu mieszkań i domów w woj. podkarpackim i śląskim. Zatrzymali kolejnych 12 członków grupy, którym do tej pory udało się ukryć przed organami ścigania. To przede wszystkim ludzie odpowiedzialni za produkcję i przemyt podróbek papierosów.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych funkcjonariusze ustalili, że członkowie rozpracowywanej grupy przestępczej prowadzili szeroko zakrojoną działalność przestępczą, obejmującą teren czterech województw: podkarpackiego, mazowieckiego, łódzkiego oraz śląskiego.

W efekcie przeprowadzonych czynności ujawniono i zatrzymano łącznie 5,5 mln sztuk papierosów i prawie 3,5 tony tytoniu. Przestępcy nie ograniczyli się do branży tytoniowej. Część osób z grupy działała w branży narkotykowej, uprawiąjąc plantację marihuany. Zatrzymano też 3 maszyny do cięcia tytoniu i maszynę służącą do produkcji papierosów. Nie wyklucza się dalszych zatrzymań.

Data dodania artykułu: 2017-03-08
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u