SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ćwiczenia na południowej granicy
Od wczoraj funkcjonariusze z Nadodrzańskiego i Śląskiego Oddziału Straży Granicznej razem z funkcjonariuszami Policji Republiki Czeskiej prowadzą wspólnie ćwiczenia na wypadek tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej. Ćwiczenia zostały zorganizowane przez stronę czeską.

Z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w przedsięwzięciu uczestniczą funkcjonariusze z Placówek SG w Zgorzelcu, Kłodzku oraz Jeleniej Górze. W ćwiczeniach biorą również udział funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z Bielska Białej i Opola.

Ćwiczenia odbywają się po stronie czeskiej w okolicach byłych przejść granicznych: Porajów-Hradek nad Nisou, Zawidów-Habartice, Jakuszyce-Harrachov, KudowaSłone-Nachod Beloves, Lubawka-Kralovec, Cieszyn–Chotebuz oraz Boboszów-Dolni Lipka i zakończą się po ok. 24 godzinach. Natomiast działania prowadzone na obszarze byłego przejścia Porajów-Hradek nad Nisou potrwają dłużej i zakończą się po ok. 14 dniach.

Podobne ćwiczenia przeprowadzone były przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w 2016 roku, w związku szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży.

Data dodania artykułu: 2017-03-12
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u