SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Gala konkursu Wojewody Dolnośląskiego "Sołtys Roku 2016"
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył nagrody podczas uroczystej gali konkursu „Sołtys Roku 2016”. Nagrody główne otrzymali: I miejsce – Dawid Stawiak z miejscowości Siemianice w gminie Oborniki Śląskie II miejsce – Urszula Wróbel z miejscowości Mąkolno w gminie Złoty Stok III miejsce – Tadeusz Fugol z miejscowości Gajków w gminie Czernica

W tym roku – ze względu na duże zainteresowanie konkursem Wojewody Dolnośląskiego – zgłoszonym Sołtysom przyznano również 4 wyróżnienia:

- Sylwia Strombek z miejscowości Lubów w gminie Jemielno

- Tomasz Domal z miejscowości Bogusławice w gminie Oleśnica

- Małgorzata Kowcz z miejscowości Smardzów w gminie Siechnice

- Kamila Rusinko w miejscowości Przesieczna w gminie Radwanice

Galę konkursu Wojewody Dolnośląskiego „Sołtys Roku 2016” uświetnił występ zespołu „Gieni Dudki”. Podczas uroczystości Wojewoda Paweł Hreniak wręczył też odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Pani Genowefie Golinowskiej z Nadolic Wielkich.

Uroczystość odbyła się Sali Głównej w Hotelu Agro Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Nagroda „Sołtys Roku” przyznawana jest sołtyskom i sołtysom z Dolnego Śląska za ich działalność i osiągnięcia w takich obszarach jak: zaangażowanie w sprawy społeczne, organizację inicjatyw związanych z aktywizacją mieszkańców, działalność na rzecz wsparcia kultury i miejscowego folkloru.

Data dodania artykułu: 2017-03-12
Autor artykułu: Dolnośląski UW
stat4u