SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kolosy 2017
W Gdyni przez trzy dni od piątku 10 marca do niedzieli 12 odbywały się po raz XIX Ogólnopolskie Spotkania Podróżników,Żeglarzy,i Alpinistów tzw.Kolosy.

Jak co roku przyznawane są nagrody za dokonania roku w kategoriach: Alpinizm,Eksploracja Jaskiń,Podróże,Żeglarstwo i Wyczyn Roku. Nagrody przyznaje Kapituła wspólnie z Radą Kolosów.

W tym roku Super Kolosa za całokształt dokonań podróżniczych wręczono wybitnym żeglarzom i polarnikom Joëlle i Januszowi Kurbielom. Januszowi Kurbielowi nagroda została przyznana pośmiertnie który zmarł wieku 70 lat 22 sierpnia 2016 roku.

Kolosy w innych kategoriach otrzymali:Podróże-Małgorzata Jarmułowicz oraz Zygmunt Leśniak,Eksploracja Jaskiń Krzysztof Starnawski ,Alpinizm- Andrzej Bargiel, Żeglarstwo-Szymon Kuczyński, Wyczyn Roku -Małgorzata Wojtaczka która jako pierwsza Polka samotnie dotarła na Biegun Południowy bez asysty i wsparcia.

Przez wszystkie dni Gdyńska Arena była wypełniona po brzegi.Aby dostać się do środka trzeba było odstać w kolejce po parę godzin.Dla oczekujących przed wejściem ustawiono telebim na którym mogli oglądać co działo się w środku.

Data dodania artykułu: 2017-03-14
Autor artykułu: Tkaczyk Włodzimierz
stat4u