SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Finał akcji "Podaruj książkę pacjentom Białostockiego Centrum Onkologii"
Okazuje się, że książka ma niezwykłą moc i łączy ludzi. Przekonali się o tym pracownicy Biblioteki Politechniki Białostockiej, którzy zorganizowali wśród białostoczan zbiórkę książek dla Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Akcja trwała od 23 lutego do 10 marca i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców udało się zebrać 1070 książek o różnorodnej tematyce, w bardzo dobrym stanie. Niektóre z nich tworzą całe serie. Podarowane książki dodatkowo zostały wyposażone w specjalne zakładki. Niektóre z podarowanych książek zostały wzbogacone o bardzo osobiste dedykacje skierowane do przyszłych czytelników.

Organizatorzy, pracownicy Biblioteki Politechniki Białostockiej, postanowili odświeżyć istniejące i stworzyć nowe miejsca do czytania w zmodernizowanej części Białostockiego Centrum Onkologii. Oprócz książek Uczelnia przekazała dwa regały na nowe biblioteczki.

Przy okazji zbierania książek dla dorosłych pacjentów Białostockiego Centrum Onkologii udało się pozyskać ponad 170 egzemplarzy literatury dziecięcej, które zostały przekazane na ręce pracowników Centrum Wolontariatu Wydział Nauk o Zdrowiu UMB. Docelowo książki te trafią do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku.

Do akcji włączyli się także pracownicy Książnicy Podlaskiej, portal Kobiecy Białystok, uczniowie i pracownicy I LO w Białymstoku, Radio Białystok, TVP Białystok, Radio Jard oraz wiele innych osób.

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym Darczyńcom i dziękujemy za wielkie serca - podkreśla Ewa Zwierzyńska - pomysłodawczyni akcji, pracownik Biblioteki Politechniki Białostockiej.

Data dodania artykułu: 2017-03-19
Autor artykułu: mat. prasowe PB
stat4u