SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Otwarta lekcja historii o Żołnierzach Wyklętych
Wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w otwartej lekcji historii „Niezłomni-Wyklęci 1944-1956 Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia” zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące i Szkołę Podstawową nr 2 w Skawinie we współpracy z Prawicowym Blokiem Samorządowym w Skawinie.

Była to niecodzienna lekcja historii – przejmująca i wzruszająca.

- Można powiedzieć, że dzisiejsza lekcja historii jest swoistym podsumowaniem tych wszystkich wydarzeń, które w tym roku od 1 marca odbywały się w różnych miejscach na terenie województwa małopolskiego. Bardzo się cieszę, że szkoły skawińskie również bardzo aktywnie upamiętniły Żołnierzy Wyklętych – powiedział wicewojewoda.

Piotr Ćwik podziękował także uczniom za ich udział w lekcji:

- Bardzo wam dziękuję za to wasze świadectwo pamięci o Żołnierzach Niezłomnych, bo jest to dla was – jako dla ludzi młodych – pewne zadanie, z którym pójdziecie dalej w swoje życie dorosłe. Myślę, że obok świadectwa pamięci staje też przed nami wszystkimi drugie zadanie: świadectwo postawy, abyśmy na co dzień umieli czerpać z postawy tych, o których dzisiaj mówiliśmy. Postawy Żołnierzy Wyklętych, dla których słowa: Bóg Honor i Ojczyzna stanowiły wartość największą.

Data dodania artykułu: 2017-03-24
Autor artykułu: Małopolski UW
stat4u