SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Cudzoziemcy: zezwolenie na pracę w jeden dzień także w delegaturach
Od 3 kwietnia 2017 r. zezwolenie na pracę cudzoziemca będzie można uzyskać podczas jednej wizyty również w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach. W drugim i trzecim kwartale planowane jest uruchomienie usługi w kolejnych delegaturach: w Ciechanowie, Radomiu, Ostrołęce i Płocku.

Aby uzyskać zezwolenie w jeden dzień należy złożyć komplet wymaganych dokumentów. Osobiste złożenie wniosku w delegaturze możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Należy zadzwonić pod numer telefonu: 22 695 67 61 lub wysłać e-mail na adres wniosek@mazowieckie.pl (podając swój numer telefonu).

Szczegółowe informacje dotyczące zasad umawiania na złożenie wniosku oraz wymaganych dokumentów dostępne są pod nr telefonu całodobowej automatycznej infolinii Wydziału Spraw Cudzoziemców 22 695 67 70 lub na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zezwolenie na pracę w jeden dzień jest już wydawane od października ubiegłego roku w Wydziale Spraw Cudzoziemców w Warszawie. Ponadto, od 4 lipca 2016 r. uległ zmianie sposób udzielania informacji w Wydziale. Cudzoziemcy mogą skorzystać z całodobowej automatycznej infolinii. Mogą też sprawdzić status swojej sprawy w Internecie oraz skontaktować się z konsultantami telefonicznie bądź mailowo (szczegóły na stronie internetowej pod linkiem). Od 25 stycznia br. udostępniona została nowa wersja narzędzia do śledzenia statusu sprawy (postępowania o wydanie zezwoleń na pobyt czasowy, stały, rezydenta długoterminowego UE).

Data dodania artykułu: 2017-03-28
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u