SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,O reformie oświaty w KPUW
W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa na temat aktualnego stanu wdrażania reformy edukacji. W briefingu uczestniczyli wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik i dyrektor Wydziału Nadzoru i Kontroli Agnieszka Makara.

Od początku grudnia funkcjonuje specjalnym zespół do spraw nowego ustroju szkolnego powołany przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza. W jego skład wchodzą pracownicy służb Wojewody oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, którzy prowadzą stały monitoring w tym zakresie.

Przedstawiciel rządu w terenie na spotkaniu z dziennikarzami zaznaczył, że na obecnym etapie wszystkie gminy i powiaty podjęły pozytywne uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego. Na ten czas wszystkie uchwały zostały przez pana kuratora w województwie kujawsko-pomorskim zaopiniowane pozytywnie. Wszystkie uchwały zostały do końca lutego, czyli w tym ustawowym okresie podjęte, co jest sukcesem, bo oprócz nas tylko w województwie świętokrzyskim udało się podjąć 100 procent takich uchwał. – zaznaczył wojewoda.

Obecnie zaczynają wpływać uchwały tzw. docelowe czyli w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, które samorządy muszą podjąć do dnia 31 marca 2017 r. Zgodnie z ustaleniami wojewody Mikołaja Bogdanowicza i kuratora oświaty Marka Gralika, te uchwały również będą przekazywane do kuratorium w celu weryfikacji.

Data dodania artykułu: 2017-03-30
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u