SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewoda gościł Ambasadora Francji
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann spotkał się dziś z goszczącym w Poznaniu ambasadorem Francji Pierreem Levy. Dyplomacie towarzyszył konsul honorowy Tomasz Schramm. Podczas spotkania rozmawiano między innymi o współpracy polsko-francuskiej i relacjach gospodarczych.

Francja to nasz przyjaciel. Jest szereg tematów integrujących nasze kraje - mówił wojewoda wielkopolski, szczególnie wskazując na aspekt współpracy gospodarczej. W trakcie spotkania podkreślano, że Francja stanowi czwarte największe źródło inwestycji zagranicznych w Polsce. Wojewoda Zbigniew Hoffmann zaznaczył, że dostrzega swoją rolę jako organu, który sprzyja inwestycjom w Wielkopolsce. Jednocześnie wskazywał na ważną rolę Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego w rozwoju gospodarczym Polski, w tym również Wielkopolski.

Podczas rozmowy została również poruszona kwestia współpracy na niwie kultury. Wojewoda inicjując temat deklarował chęć rozwoju i zacieśnienia działań w tym zakresie. - W Polsce działa Instytut Francuski, który może być polem do działania. Myślę także o promocji frankofonii i języka francuskiego - odpowiadał ambasador Lévy.

Spotkanie zwieńczył okolicznościowy wpis ambasadora Pierre’a Lévy do księgi pamiątkowej. Ambasador swoją misję w Polsce pełni od września ubiegłego roku.

Data dodania artykułu: 2017-04-07
Autor artykułu: Wielkopolski UW/Mateusz Czaplicki
stat4u