SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Przejmujący koncert "Podziemna Armia Powraca" w Wejherowie
W dniu 7 kwietnia 2017 r w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie wystąpił duet pieśniarzy w osobach Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka. Było bardzo wzniośle , wzruszająco i patriotycznie a to dzięki Grupie ENERGA S.A. która koncert sponsorowała./Galeria zdjęć i film/

Duet pieśniarzy zaprezentował szereg własnych kompozycji które grają i propagują już od 20 lat. Jak podkreślali w swoich wypowiedziach pierwszą osobą która nadała rangę i przywróciła pamięć o Żołnierzach Wyklętych był Śp. Prezydent Lech Kaczyński.

Obecnie coraz łatwiej jest docierać z tymi ideami do Polaków bo coraz więcej osób i instytucji włącza się w akcję przywracania pamięci o bohaterach podziemia i dzięki temu Podziemna Armia Powraca.

Na koncercie przy pełnej sali często padały oklaski a widzowie byli wzruszeni patriotycznymi ale przeważnie dramatycznymi w swej wymowie strofami.

Wśród widzów znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych to jest wicestarosta wejherowski Witold Reclaf, radna powiatu Łucja Słowikowska i Wojtek Rybakowski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa Marcin Drewa.

Organizatorem koncertu była Fundacja Klubów Gazety Polskiej w której imieniu działała Violetta Sasiak przy współudziale Muzeum Wejherowskiego

Data dodania artykułu: 2017-04-08
Autor artykułu: Andrzej Ficek
stat4u