SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kraków i Małopolska pamiętają o 10 kwietnia 2010 roku...
Pamiętamy. Pamięta cała Polska. Pamięta Warszawa. Pamiętamy też my. W Krakowie i Małopolsce miały miejsce obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Na każdym grobie i sarkofagu, w których spoczywają ofiary, pojawiły się znicze i kwiaty na znak tego, że pamiętamy o tym tragicznym wydarzeniu.

Przy grobie śp. Lecha i Marii Kaczyńskich w Krypcie Srebrnych Dzwonów na Wawelu modlili się dzisiaj prezydent Andrzej Duda, minister Krzysztof Szczerski, minister Wojciech Kolarski oraz wojewoda małopolski Józef Pilch. Razem z nimi hołd zmarłym rodzicom oddała Marta Kaczyńska wraz z córkami.

Andrzej Duda złożył także kwiaty na grobie śp. Ewy Bąkowskiej oraz śp. gen. bryg. Bronisława Kwiatkowskiego na Salwatorze oraz na grobie śp. Zbigniewa Wassermana na Bielanach.

Na cmentarzu Rakowickim prezydent oddał hołd śp. Andrzejowi Sariuszowi-Skąpskiemu, śp. Wiesławowi Wodzie, śp. Andrzejowi Kremerowi, śp. Januszowi Kurtyce oraz śp. gen. Włodzimierzowi Potasińskiemu.

W Małopolsce znicze i kwiaty złożyliśmy także w Tyńcu, Żabnie i Poroninie. W tych miejscach wspominamy śp. Janinę Natusiewicz-Mirer, śp. Wojciecha Seweryna oraz śp. Bronislawę Orawiec-Loffler.

Data dodania artykułu: 2017-04-11
Autor artykułu: Małopolski UW
stat4u