SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Konsolidacja lubuskich uczelni coraz bliżej
– Konsolidacja to jest dobre rozwiązanie, nie tylko dla Uniwersytetu Zielonogórskiego i PWSZ w Sulechowie, ale dla całego regionu. Uniwersytet jest sercem Województwa Lubuskiego. Dzisiaj to serce dozna wzmocnienia – mówił o konsolidacji dwóch lubuskich uczelni wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Rektorzy Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie wręczyli dziś szefowi resortu nauki wniosek o połączenie. To pierwszy krok w procesie konsolidacji, która doprowadzi do utworzenia Wydziału Zamiejscowego UZ w Sulechowie – unia możliwa jest już nawet od najbliższego roku akademickiego. – Po połączeniu potencjał tych ośrodków akademickich będzie zdecydowanie większy – dodał Gowin.

Wicepremier podkreślał, że proces konsolidacyjny będzie korzystny dla wszystkich stron: uczelnia w Zielonej Górze otrzyma dodatkowe środki finansowe, PWSZ podniesie swój status, stając się ośrodkiem uniwersyteckim, a także – wyjdzie naprzeciw kłopotom z odpływem studentów. – Niż demograficzny doprowadził do tego, że szansą dla mniejszych uczelni jest właśnie konsolidacja z większym ośrodkiem – zaznaczył minister.

Data dodania artykułu: 2017-04-21
Autor artykułu: mat. prasowe MNiSW
stat4u