SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Życzenia urodzinowe dla Jana Pietrzaka
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wystosował życzenia z okazji 80. urodzin Jana Pietrzaka. List od prezydenta odczytał Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski, a następnie wręczył go jubilatowi.

Minister Kolarski przekazał życzenia od prezydenta w czasie uroczystego koncertu jubileuszowego artysty, jaki odbył się w środę w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Prezydent podkreślił w liście przede wszystkim dorobek blisko 60 lat pracy artystycznej jubilata: „Szczególnie za czasów >ustroju słusznie minionego< Pańskie niezliczone monologi satyryczne, popularne piosenki, utwory poetyckie, celne komentarze realiów społeczno-politycznych, błyskotliwe metafory i powiedzenia, Pana mistrzowska i sama w sobie ogromnie zabawna gra z PRL-owską cenzurą – wszystko to pozwalało doświadczyć wyzwalającej mocy śmiechu" – napisał prezydent Andrzej Duda.

Zaznaczył, że w historii polskiej sztuki estradowej dokonania Jana Pietrzaka i osób skupionych wokół niego stanowią niezmiernie ważny rozdział. „W pamięci widzów na zawsze pozostaną również chwile lirycznych wzruszeń i refleksyjnej zadumy nad polskim losem oraz nad codziennymi wyzwaniami, które stają przed nami jako ludźmi. Na osobną wzmiankę zasługuje w tym kontekście pieśń >Żeby Polska była Polską<. W latach 80. stała się ona spontanicznym hymnem Solidarności oraz ważną częścią doświadczenia pokoleniowego, które połączyło wówczas miliony naszych rodaków w kraju i za granicą” – czytamy w liście prezydenta.

Data dodania artykułu: 2017-04-27
Autor artykułu: prezydent.pl
stat4u