SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ogromny sukces filmu dyplomowego tegorocznego absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej Macieja Millera
Jego film dokumentalny "Między nami" otrzymał nagrodę jury na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Busan w Korei Południowej.

Jury pod przewodnictwem Marka Rappaporta tak uzasadniło swój wybór: "To dokument łamiący bariery w podejściu do pary w czasie kryzysu. Zagadnienia dotyczące życia i śmierci są ukazane na pierwszym planie, a emocjonalna uczciwość w podejściu do nich jest bardzo poruszająca".

"Między nami" to historia pary dwudziestolatków, która spodziewa się dziecka. Nie wiedzą jak sobie z tym poradzić. Pod wpływem napięć i emocji decydują się rozstać, a dziecko oddać do adopcji. Nie jest im z tym łatwo. Do porodu zostały dwa miesiące. Dochodzi do rozmów i przeżyć kluczowych dla całego ich życia.

Na tegoroczny festiwal w Busan do konkursu międzynarodowego zgłoszono 4447 filmów ze 126 krajów, z których selekcjonerzy wybrali 37 filmów z 29 krajów! Wśród nich był właśnie film Macieja Millera.

To nie pierwszy sukces Gdyńskiej Szkoły Filmowej na tym ważnym dla branży filmowej festiwalu. W ubiegłym roku film dyplomowy "Czułość" w reżyserii absolwentki Emilii Zielonki, otrzymał nagrodę główną Excellence Award for Best Picture.

Data dodania artykułu: 2017-05-04
Autor artykułu: UM Gdynia
stat4u