SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta delegacji Brazylii w MEN – rozmowy o edukacji
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska spotkała się dziś w przedstawicielami delegacji brazylijskiej realizującej w Polsce edukacyjną wizytę studyjną.

Blisko tygodniowy pobyt brazylijskich pedagogów w Polsce zorganizowała Międzynarodowa Federacja Właścicieli Szkół Prywatnych, reprezentująca ponad 35 tys. szkół w Brazylii. W skład delegacji weszli przedstawiciele szczebla kierowniczego instytucji związanych z edukacją. Celem wizyty w Polsce jest zapoznanie się z polskim systemem oświaty, jego założeniami i wyzwaniami. Poza spotkaniem w MEN, delegacja odbędzie także wizyty w szkołach.

Podczas rozmów w gmachu MEN, minister Anna Zalewska przedstawiła główne założenia wdrażanej obecnie w Polsce reformy edukacji.

– Podczas wprowadzania zmian zależny nam na tym, aby w szkołach stworzyć warunki do uczenia się przez całe życie, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jestem pewna, że w Polsce, podobnie jak i w Brazylii mamy jeden cel – dobrą edukację – powiedziała szefowa MEN.

Obecny na spotkaniu Ambasador Federacyjnej Republiki Brazylii Alfredo Leoni podkreślił z kolei, że dobry i efektywny system edukacji przyczynia się do rozwoju gospodarczego państw.

– Jesteśmy ciekawi zmian zachodzących w polskim systemie oświaty. Wizyta brazylijskiej delegacji nauczycieli przyczyni się do wzmocnienia naszych obustronnych relacji – powiedział Alfredo Leoni.

Podczas poniedziałkowego spotkania uczestnicy dyskutowali o reformie polskiego systemu oświaty, podstawach programowych i programach nauczania, a także o systemie kształcenia i doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz systemie egzaminów.

Udział w spotkaniu wzięli również przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Data dodania artykułu: 2017-05-29
Autor artykułu: mat. prasowe MEN
stat4u