SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Studentki sinologii KUL zdobyły wyróżnienia w konkursie „Most do języka chińskiego”
Beata Fijołek – studentka II roku studiów II stopnia oraz Urszula Gancarczyk - studentka III roku studiów I stopnia, zdobyły wyróżnienia w konkursie „Most do języka chińskiego”.

Szesnasta edycja tego konkursu, zorganizowanego przez Ambasadę ChRL, Konsulat ChRL w Gdańsku, Hanban (Biuro Międzynarodowej Promocji Języka Chińskiego) oraz Instytut Konfucjusza UG, odbyła się 25 maja na Uniwersytecie Gdańskim. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 19 studentów z 9 ośrodków uniwersyteckich w Polsce, w których prowadzona jest nauka języka chińskiego. Konkurs jest przeznaczony dla osób, dla których język chiński nie jest językiem ojczystym. Składa się z trzech części: prezentacji potwierdzającej znajomość języka chińskiego; odpowiedzi na 5 pytań dotyczących ogólnej wiedzy o Chinach; pokazu umiejętności związanych z chińską kulturą.

Obydwie studentki KUL bardzo dobrze zaprezentowały się w poszczególnych częściach konkursu. Zarówno członkowie jury konkursowego, jak inni uczestnicy oraz obserwatorzy podkreślali, że na szczególne docenienie zasługiwał znakomity taniec z wachlarzem w wykonaniu Beaty Fijołek oraz perfekcyjny taniec z mieczem przygotowany przez Urszulę Gancarczyk. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniami studentek sprawował m.in. Jianhua Yang z Katedry Sinologii KUL, a podczas eliminacji centralnych w Gdańsku towarzyszyły studentkom dr Zhang Liping oraz dr Helena Błazińska – dyrektor Centrum Polsko-Chińskiego KUL.

Data dodania artykułu: 2017-05-30
Autor artykułu: mat. prasowe KUL
stat4u