SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,POMAGAMY Z POTRZEBY SERCA
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu oprócz codziennej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, starają się nieść pomoc także w inny sposób. Mundurowi zarejestrowali się do Polskiego Rejestru Dawców Szpiku, aby w razie potrzeby móc ratować ludzkie życie i zdrowie. Wspólnie z funkcjonariuszami, w akcję zaangażowali się także pracownicy cywilni Policji.

O tym, że ludzkie życie i zdrowie jest najważniejsze, międzyrzeccy policjanci wiedzą doskonale. Dlatego też oprócz codziennej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, mundurowi zaangażowali się w akcję, dzięki której będą mogli pomóc osobom schorowanym.

W czwartek, 25.05br., policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu włączyli się do akcji zorganizowanej przez Fundację Przeciwko Leukemii. W budynku międzyrzeckiej komendy funkcjonariusze rejestrowali się w Polskim Rejestrze Dawców Szpiku, wypełniając przy tym krótki kwestionariusz i oddając próbkę krwi. Dzięki zaangażowaniu policjantów osoby chore, których życie jest zagrożone, będą mogły otrzymać pomoc, a tym samym szansę na przeżycie. W akcję wspólnie z policjantami zaangażowali się pracownicy cywilni międzyrzeckiej komendy. Jedni i drudzy już wyczekują na telefon i ewentualną informację o przeszczepie szpiku kostnego, gdyż świadomość, że mogło się pomóc uratować życie innej osoby jest nieoceniona.

Na zorganizowaną akcję zgłosiło się aż 14 policjantów i pracowników cywilnych. Wszystko po to, aby pomóc osobom chorym na białaczkę. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie.

Data dodania artykułu: 2017-05-31
Autor artykułu: KWP w Gorzowie
stat4u