SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kongres Impact 2017
W dniach 31 maja - 1 czerwca w Krakowie odbywał się w Krakowie międzynarodowy kongres Impact’17, poświęcony gospodarce przyszłości. W Kongresie uczestniczyła premier Beata Szydło oraz trzej wicepremierzy: Mateusz Morawiecki, Piotr Gliński i Jarosław Gowin. Był obecny także wojewoda małopolski Józef Pilch.

Wzrost innowacyjności naszej gospodarki musi stać się jednym z decydujących czynników tworzenia wzrostu dochodu narodowego oraz podniesienia jakości życia w Polsce. To jest nasz główny cel. Cieszę się, że możemy razem obserwować prezentację najlepszych start-upów, które mają wielkie możliwości rozwoju i – co niezwykle istotne – dużą szansę ekspansji na rynki zagraniczne – mówiła w swym wystąpieniu szefowa rządu.

Beata Szydło przypomniała też, że priorytetem dla polskiego rządu jest wzmocnienie innowacyjności, rozwój nowoczesnych technologii oraz gospodarki cyfrowej.

- Marzę, aby Polska była młoda, innowacyjna i nowoczesna, a także by dawała każdemu bezpieczną możliwość realizacji swoich ambicji i marzeń – podkreśliła premier.

- Budujemy w Polsce przyjazne warunki dla powstania i rozwijania się start-upów by mogły skuteczniej dostosowywać się do potrzeb rynku. Ich wizytówką jest program „Start In Poland” wpisany w szersze działania rządu w ramach realizacji „Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju” – dodała Beata Szydło.

Data dodania artykułu: 2017-06-03
Autor artykułu: Małopolski UW
stat4u