SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zakończenie I edycji „Samoobrona kobiet”
W sobotę, 3 czerwca 2017 r. w 30 polskich miastach, odbyły się ostatnie zajęcia I edycji ogólnopolskiego projektu „Samoobrona kobiet”.

Pół roku temu Ministerstwo Obrony Narodowej uruchomiło program Samoobrona kobiet na potrzeby kobiet, które chciały zdobyć umiejętności zachowania się w sytuacji niebezpiecznej. Celem projektu była popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Do udziału w projekcie zgłosiło się kilka tysięcy Polek. Przez kilka miesięcy 32 najlepszych w Wojsku Polskim żołnierzy i instruktorów dzieliło się swoja wiedzą i umiejętnościami. Wspierali ich oficerowie, podoficerowie i szeregowi w ramach systemu logistycznego i szkoleniowego Wojska Polskiego.

W sobotę, 3 czerwca na ostatnich zajęciach i edycji projektu samoobrona kobiet, najbardziej aktywne uczestniczki, otrzymały od swoich trenerów certyfikat poświadczający udział w szkoleniu. Dziękujemy za zaangażowanie. O kolejnych edycjach projektu będziemy informować.

Data dodania artykułu: 2017-06-05
Autor artykułu: mat. prasowe MON
stat4u