SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Jubileuszowe Święto Dziękczynienia
„Dziękujemy za chleb” to hasło tegorocznego Święta Dziękczynienia, które odbywa się już od 10 lat. Setki wiernych uczestniczyło w niedzielę (4.06) w pielgrzymce do Wilanowa oraz mszy świętej, która po raz pierwszy odbyła się wewnątrz Świątyni Opatrzności Bożej.

Uroczystości rozpoczęły się na pl. Piłsudskiego. Około 400 pielgrzymów z całej Polski przeszło ulicami Warszawy do Świątyni Opatrzności Bożej. Wierni nieśli ze sobą relikwie św. brata Alberta Chmielowskiego, które poprzedniego dnia przybyły z Krakowa. Zostaną one na stałe umieszczone w górnej części świątyni.

W południe rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył arcybiskup sycylijskiej diecezji Agrigento kardynał Francesco Montenegro. Msza po raz pierwszy odbyła się wewnątrz Świątyni Opatrzności Bożej, którą otworzono dla wiernych 11 listopada 2016 roku. Po mszy wierni przeszli przez Bramę Miłosierdzia, która stała w Brzegach podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży. W uroczystości udział wziął Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Święto Dziękczynienia ustanowił 10 lat temu Arcybiskup Metropolita Warszawski Kazimierz Nycz. Jest ono poświęcone realizacji jednej z podstawowych potrzeb człowieka – wyrażenia wdzięczności za otrzymywane dobro.

Data dodania artykułu: 2017-06-05
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u